Dodane przez  
admin
  dnia 13.11.2018r
komentarzy

Każdy powinien przyjmować kreatynę – nie bierzesz? To błąd

Każdy powinien przyjmować kreatynę – nie bierzesz? To błąd

Twoja matka, ojciec, dziadkowie, a nawet nastoletnie dziecko powinni zażywać kreatynę. Kwestią czasu jest moment, w którym lekarze zaczną przepisywać kreatynę na receptę. Już czas poznać ukryte korzyści zdrowotne kreatyny i zacząć wykorzystywać je w walce o lepsze zdrowie.

Kreatyna, to nie sterydy

Kreatyna obecnie jest najlepiej zbadanym suplementem diety. Mowa oczywiście o najbardziej popularnej odmianie, jaką jest monohydrat. Wciąż jednak wiele osób, błędnie odbiera kreatyne, jako tylko i wyłącznie suplement dla sportowców, pomagający zwiększyć masę mięśniową lub utrzymać mięśnie podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

W licznych badaniach nie wykazano żadnych negatywnych skutków ubocznych, natomiast odkryto wiele pozytywnych czynników wpływających na nasze zdrowie.

Sarkopenia – zatrzymaj utratę masy mięśniowej

Sarkopenia, to nic innego jak utrata siły i masy mięśniowej pojawiająca się wraz z upływającym wiekiem. Naturalnym procesem wyhamowywującym ten stan jest oczywiście trening siłowy. Nie każdy jednak ma zapał czy chęci do treningu. Badania pokazały jasno, że już samo przyjmowanie kreatyny, bez treningu oporowego, może przyczynić się do zahamowania procesów degradacyjnych.

Dołączenie chociaż małej, lecz regularnej aktywności w połączeniu z suplementacją monohydratem będzie najskuteczniejszym środkiem na przedłużenie młodości.

Główne zalety stosowania kreatyny

Jak doskonale wiemy, keratyna odbudowuje zapasy ATP, dlatego stała się tak popularna w środowisku sportowym. Jeżeli wciąż jednak brakuje Ci przekonania do stosowania kreatyny, zapoznaj się z listą zalet poniżej:

  • wspomaga wzrost i regenerację mięśniową oraz zwiększa ich wydolność
  • zapobiega niszczeniu mitochondriów w komórkach mięśniowych
  • wspomaga pracę serca
  • przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi
  • wspomaga procesy tworzenia i naprawy kości
  • przeciwdziała zapalnie na stawy i kości
  • i wiele innych

Brzmi jak bełkot marketingowy? Zauważ, że nie reklamuje żadnej marki, a zdjęcie w miniaturce jest przypadkowe. To naprawdę działa. Zamiast tracić czas na preparaty multiwitaminowe, które możesz kupić przy kasie w markecie, zainwestuj te same pieniądze w puszkę monohydratu. Już czas oszukać przeznaczenie i cieszyć się lepszym zdrowiem od swoich rówieśników.