Dodane przez  
iOco
  dnia 08.11.2018r
komentarzy

Dezodoranty mogą powodować alergię, a nawet niepłodność

Dezodoranty mogą powodować alergię, a nawet niepłodność

Jak twierdzi Environmental Working Group (EWG), ftalany (związki odpowiedzialne za przyczepność zapachu do skróry) oraz parabeny (środki powstrzymujące rozwój bakterii), mogą zakłócać prawidłową pracę niektórych hormonów, a nawet prowadzić do bezpłodności. Warto sprawdzać skład dezodorantu, ale nie ma co popadać również w paranoje. Dla większości społeczeństwa, dezydoranty są całkowicie nieszkodliwe. Na co zwrócić uwagę?

1. Szkodliwy chlorek glinu

Większość firm produkujących dezodoranty zamieniło chlorek glinu na aluminiowy cyrkon. Cyrkon nie doprowadza do takich podrażnień, jak chlorek, więc wybierając dyzodorant unikajmy tych, które w składzie posiadają nadal ten składnik. 

2. Używaj dezodorantu w wyznaczonych miejscach 

Większość ludzi używając dezodorantu, aplikuje go nie tylko w zagłebienie pach, ale również w miejsca otaczające pachę. To może powodować podrażnienia, łuszczenie oraz inne alergie skórne. Aby temu zapobiec, warto miejsca wokół pach zabezpieczyć zwykłym balsamem do ciała. Możesz również używać dezodorantów zawierających środki nawliżające tj. antyprespiranty do wrażliwej skóry. 

3. Nie sugeruj się zapachem 

Unikaj jak ognia dezodorantów perfumowanych. Składniki zapachowe są głównym powodem alergii skórnych związanych z zapaleniem skóry. Zawsze sugeruj się składem, a nie zapachem. 

4. Zmień markę 

Warto od czasu do czasu zmienić preferencja związane z marką. Jeżeli uważasz, że używasz najskuteczniejszego antyprespirantu, to po prostu wróć do niego za jakiś czas. Obserwuj swoją skórę pod pachami i na ich obrzeżach. Jeżeli jakiś dezodorant podrażnia Twoją skórę, natychmiast zaprzestań jego używania. Rozważ również stosowanie blokerów na noc. Blokery skutecznie wspierają nieco słabsze antypresiranty, które mogą okazać się o wiele delikatniejsze i odpowiednie dla Twojej skóry.